• Persoonlijk uitgezocht en geproefd
  • Vaak nog dezelfde dag verzonden
  • Vanaf €75,- gratis thuisbezorgd
  • Afhalen op afspraak

Yves Cuilleron “Viognier”

“Kant-en-klaar-denken doen wij niet aan: wij zijn voortdurend op zoek naar manieren om de best mogelijke druiven te produceren”

Yves Cuilleron – wijnmaker

Deze wijn staat al jaren in mijn top 5 van favorieten. Hoe ze zoveel verschillende smaken in een wijn krijgen vind ik erg indrukwekkend. Het gave aan deze wijn is dat hij in je glas ook nog telkens verandert als hij meer lucht krijgt, te gek!

19,95

Wijndetails

Wijnhuis

Domaine Yves Cuilleron

Land

Frankrijk

Gebied

Côtes du Rhône

Kleur

Wit

Druivenras

Viognier

Oogstjaar

2021

Wanneer drinken

2023-2026

Inhoud

75 cl

Onze proefnotitie

Gastronomisch – vol – finesse – veel rijp fruit – krachtig

In Noord-Rhône zijn de zomers warm en zonnig en de winters koud. Wel is er soms een flinke wind (mistral) vanuit het noorden die het rijpingsproces van de druiven kan verstoren. Maar doordat de hellingen extreem steil zijn en de zon er recht op valt, rijpen de druiven eerder.

Toen grootvader Claude Cuilleron het wijngoed in 1920 stichtte, was dat het begin van een rijk familiedomein. In 1960 werd het wijngoed overgenomen door Antoine Cuilleron, de oom van Yves. Yves had zijn zinnen gezet op een studie mechanica en was dan ook niet bezig met wijn maken. Van wijn genieten kon hij als de beste, vooral tijdens zijn militaire dienst-periode in de Elzas. Daar had hij, zoals hij zelf zegt, een ‘echte klik met de wijn’. Toen in 1987 oom Antoine met pensioen ging, aarzelde Yves geen seconde en nam hij het wijndomein over.

Inmiddels staat hij al jarenlang aan de absolute top. Wine Spectator noemt hem niet voor niets de ‘leider van de nieuwe generatie wijnmakers in de Condrieu’.

Lees meer over dit wijnhuis

Sushi bombe met rivierkreeft en zalm.

Andere suggesties…

  • Deux Roches “Saint Véran Rives de Longsault” 2019

    21,95
  • Yves Cuilleron “Syrah les Candives”

    19,50
  • Dominique Cornin “Pouilly Fuissé” 2018

    33,50

Bezorgen

  • Vanaf € 75,- bezorgen wij je bestelling gratis thuis.
  • Voor bestellingen onder dit bedrag betaal je bezorgkosten. Klik hier voor onze actuele bezorgtarieven.
  • We verzenden vaak dezelfde dag nog!

Gratis afhalen

Je kunt jouw bestelling ook gratis afhalen op één van onderstaande locaties.

Almelo:
Flavourite Wine (in House of Ecommerce), Schuilenburglaan 5a
Maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur

Oldenzaal: Zoete Kruimels, Grootestraat 13
Woensdag t/m zaterdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Zondag tussen 09:00 en 14:00 uur.

Let op: je krijgt van ons bericht wanneer je bestelling klaar ligt!